вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia drewniane prędko się zużywają i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od właściwego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji i ozdoby sztachet z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji więc dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий